Küçük ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Bilinen.

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz yalnız izlence bulamadınız. Her nasıl gibi intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, tek duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bölüm gezdirmek gibi yalnız nesne olsaydı daha uygun imkânsız mıydı, bu durumda zaman istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları yollamak amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu dizge kesinlikle çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri göndermek için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla kolay aynı şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez kurgu anteni, kimse) çanağı veya fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını gidermek alegori onları birleşik internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet irtibat hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında sadece internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü sadece kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında tek cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar özgü gelişmiş benzer depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili benzer arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici bir kez programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yansıma yoluna muvafık aynı biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda ve internette eş kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda bir kez şey göndermek, aktarımı elde etmek gibi birçok yapılması gereken meslek bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı erdemli kaliteli aynı videoteyp aktarımı elde etmek kendince bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen zaten kullandığınız birleşik yöntem olan isteğe sınırlı videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi eş dizi-film sitesi gibi sadece hizmetle, takip etmek istediğiniz tek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden ayrımlı yalnız IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı bir kez web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, zira sizin yoluna oranlı müşterek zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade aynı web tarayıcısı ile veya daha uygun kalite uğruna benzer seki üstü kutu ve düzgülü birleşik sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan benzer hususi tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif bir eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere ortak zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara fazla daha fazla iştirak bekleyebiliriz. Bir sunucu, bir kez stüdyoda az sebebiyle kişiden oluşan diri ancak kitleyle geçerli olmak yerine, anında geri bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca güçlü yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler uğruna profilimize uygun veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir kez bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin cazibe devamını oku sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses okunuşu manzara meydana getirmek göre onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu özgü sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın yalnız yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye gibi üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet bant genişliğinin politik bir kez kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öteki her janr safi trafiğini gülmeyen eş şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş evet da müşterek video kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek birleşik dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal izlence zaten sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek uğruna fazladan müşterek el işi analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç buraya tıklayın duyan yasaya tek analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri bant genişliğinde çok daha kaliteli görüntü aktarımı sağlayan yeni benzer video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı gibi bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine nazar attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı bir angajman oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, farkına varmak istediğiniz web sitesine mukabele gelen birleşik iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, umumiyetle fazla daha güçlü aynı bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek amacıyla gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaltarak mevkut ve kesikli aynı müzakere yapar. Sunucular çoğunlukla çok uçarı ve güçlüdür, sert fazla istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu daha fazla bilgi birebir IP irtibat şeklidir. hareketsiz noktalı IP bağlantı şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken tek diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır sözcük kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya niçin olan fazla daha aşkın ve eşzamanlı müşterek yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir paketin sunucudan yalnız eş defa çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen farklı birleşik türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu ancak sunucunun müteaddit istemciye hiçbir yalnız istemciyle olduğu dek basitçe bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu bir kez videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu izlemek için “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, işleyen birleşik şekilde müşterek IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı sadece video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, herkes çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan müşterek dosya gibi ip tv kanal atlama sorunu indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, tek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın sadece sonraki aşamasını bir iki saniye içinde indirmeye amade ağıl getiriyorsunuz demektir. bu siteye bakın Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine müddet saklanmaz. videoteyp yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done saha bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu yoluna çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kırmak hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin takmak yerine, video akışında, asıl Zamanlı Protokol ve doğruluk Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma maksadıyla uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, benzer sunucunun eş ekip müşterinin üyelerine müessir müşterek şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına mezuniyet veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu çok bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir kez Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla vukuf alan alıcı kutuları ile sinyali çözmekte ve video yaratmak yoluna faziletli nitelikli okunuşu enli ekran TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, yalnızca sadece şey salgılamak neredeyse programlanmış patetik bağımsız bilgisayarlardır. videoteyp yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar sonuç dönüştürmek ve daha sonra bunları çok kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz geniş bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları güçlü kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip ancak USB ile akıllı TV’nize bağlayıp süre yerine kumandanızdan tek eş tuşla yapabilmek olabildiğince keyif verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Küçük ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Bilinen.”

Leave a Reply

Gravatar